Dbrain: Blockchain Destekli Yapay Zeka Uygulamaları Platformu
Merhaba değerli okurlarım yepyeni bir proje ile karşınızdayım. Bugün yazımda bahsedeceğim Dbrain platformu oldukça ilginç ve önemli bir yapıya sahip olduğunu belirtmek istiyorum. Dbrain platformundan bahsetmeden önce sizlere kripto paraların geleceği ve yapay zekanın öneminden bahsetmek istiyorum.

Bilindiği gibi her geçen gün yeni bir kripto para ortaya koyulmaktadır. Kripto paralara olan ilginin her geçen gün artış sağladığını söylemek mümkündür. Özellikle ileri ki zamanlarda kripto paralar dünya üzerinde çok fazla kullanımı olacağını söylemek gerekiyor. Neredeyse hayatımızın her alanında kullanabilmek için çeşitli kripto paralar çıkarılıyor. Örneğin Dbrain platformu da bir kripto para ortaya koyacaktır.

Şimdi de yapay zeka yani AI uygulamalarının öneminden kısaca bahsedeyim. Yapay zeka bilindiği gibi insan gücünün makinelere aktarılmış olmasına verilen isimdir. Yapay zeka kısaca insan yeteneklerinin makinelere birebir entegre etmeyi amaçlayan bir durumdur. Tabi ki de geleceğin teknoloji olarak yapay zeka kavramından bahsedebiliriz. Bu alanda gelişecek yenilikler insan hayatını önemli bir şekilde etkileyecektir.

Yapay zeka denilince sadece belli bir kategoride bu teknolojiyi kullanımı yer almıyor. Sağlık, nakliye, sanayi ya da diğer birçok alanda yapay zeka kullanılabilir. Yapay zeka kripto paralar gibi insan hayatında büyük değişimler yapacak bir husus olarak belirtebiliriz.

Hem yapay zekayı hem de kripto paraları bir arada düşündünüz mü? Düşünsenize kripto para sistemlerinde işlem yaparken bu işlemleri siz değilde otomatik olarak yapay zekalar yapsa nasıl olurdu. İşte bu düşünceyi uygulamaya koymak için Dbrain platformu şeffaf ve güvenilir bir şekilde kullanmak isteyenlere sunulacak. Dbrain platformu ayrıca kolay ve anlaşılır bir yapısı da yer almaktadır.


Dbrain Nedir?


Dbrain platformu pratik ve kolay kullanımı yer alan ve blok zincir teknoloji tabanlı olarak oluşturulan bir platformdur. Bu platformun amacı ise akıllı telefon özelliği yer alan bireylere yapay zeka uygulamaları sunmak olarak biliniyor.

Yapay zekanın büyük bir kısmı verilerden oluşmaktadır. Tabi ki de bu verilerin makinelere aktarılması oldukça uzun zaman alıyor ve bazen çeşitli problemler ile karşı karşıya kalınıyor. Bu zamansız sorunlara ise Dbrain platformu çözüm üretme konusunda gerekli çalışmaları yapmıştır.


Dbrain alanında uzman kişilerden oluşan bir ekibe sahiptir ve makine platformuna taşınmak istenen verileri kolay ve hızlı bir şekilde aktarmak için bir araç geliştirmiştir. Bundan dolayı da karşılaşılan problemleri hızlı ve güvenilir bir şekilde aşmak mümkündür. Ayrıca bu platform kullanıcıların isteklerini de çok üst düzey seviyede karşılayacaktır.

Dbrain Platformu Nasıl Çalışır?


Dbrain platformu Blockchain tabanlı olması sebebiyle şeffaf ve güvenilir bir yapısı bulunuyor. Bu platform içerisinde yer alan yapay zeka uygulamalarını kullanmak için ise üretimi yapılan Dbrain token kullanılacaktır. İnsanlar platform içerisinde ayrıca güvenlik konusunda da herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaktır. Çünkü Dbrain platformu içerisinde sistem güvenliğini sağlamak için PICARD uygulaması sisteme entegre edilmiştir. Böylelikle platform içerisinde güvenilir bir şekilde gezinme ve kişisel verilerin korunması mümkündür. Ayrıca uygulamayı sunan kişilerin kazançları da kontrol altında olmaktadır.

Dbrain platformu yapay zeka konusunda üstün kalitede bir yapı sunmaktadır. Sunduğu kolaylık ve güvenlik önlemlerinin yanında platform içerisinde  nesne algılama, ses ve yüz tanıma, sınıflandırma ve veri analiz uygulamaları da bir grup haline kullanıcılara sunulacaktır.

Dbrain Takımı

Dbrain takımı daha öncede bahsettiğim gibi hem yapay zeka konusunda hem de kripto para alanında deneyimli bir yapıya sahiptir Bu durumda platformun gelişimi için büyük önem teşkil etmektedir.


Dbrain Yol Haritası


Dbrain Token Bilgileri


Dbrain platformunda ödeme için kullanılacak tokenin ismi Dbraincoin olarak belirlenmiştir. Erc-20 tabanlı olan bu tokenin sembolü ise DBR olarak belirlenmiştir.

Sonuç olarak bu Dbrain platformu yapay zeka uygulamalarını bir arada sunacak güvenilir ve şeffaf yapısı ile dikkat çekmektedir. Ayrıca proje takımı alanında uzman kişilerden oluşmakta ve projeye olan ilgiyi arttıracaktır. Sizde bu proje hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve bu platforma katılmak için aşağıdaki iletişim bağlantılarını inceleyebilirsiniz.

Dbrain İletişim Bilgileri


Websitesi: https://dbrain.io/
Whitepaper: https://whitepaper.dbrain.io/
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013840.0
Twitter: https://twitter.com/dbrainio
Telegram: https://t.me/joinchat/BSBzPk1gyw5grXyvBslXdg
Bountyhive: https://bountyhive.io/join/Dbrain
Facebook: https://www.facebook.com/dbrainio
Medium: https://medium.com/@dbrainio

My Bountyhive Profile:  bountyhive.io/r/icodunyasi
My Bitcointalk Profile:  https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435