Airdrop Nedir ve Nasıl Katılınır?Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere güzel bir konudan bahsetmek istiyorum. Peki yazımda neler anlatacağım? Yazımda sizlere öncelikle airdrop nedir sorusuna cevap vereceğim. Daha sonra ise airdrop kampanyalarına katılım işlemi nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğim. Son olarak ise airdrop kampanyaları kazançlı mı sorusunun cevabını vereceğim. 

Airdrop Nedir?


Airdrop kelime anlamına bakacak olursak havadan gelen yardım anlamı taşımaktadır. Airdrop yeni oluşturulan kripto paraların hem reklamını yapmak hem de birçok kişi tarafından tanınması için herhangi bir ücret talep edilmeden katılımcılara bedava dijital para dağıtılmasına verilen isimdir. Bedava dağıtılan bu kripto paralara token ismi verilmektedir. Token nedir sorusunun cevabını bu konuya göz atarak ulaşabilirsiniz. 

Airdrop Kampanyalarına Nasıl Katılınır ve Neler Gereklidir?


Airdrop kampanyalarına katılım için birkaç basit işlem yapmak gerekmektedir. Tabi ki de her airdrop kampanyası için gerekli olan katılım şartları farklıdır. Öncelikle airdrop kampanyalarında dağıtılan kripto paraları alabilmek için Ethereum cüzdan hesabı açmanız gerekiyor. Ayrıca kampanya katılımında girilen Ethereum adresi Erc-20 uyumlu olması gerekiyor. Bu uyumu sağlayan cüzdanlardan biri My Ether Wallet sitesinden açılan Ethereum cüzdanıdır. Erc-20 uyumlu Ethreum cüzdanına sahip olmak için buraya tıklayarak bu konuyla alakalı konumu okuyabilirsiniz.

Evet arkadaşlar, Ethereum cüzdanımızı açtık ve şimdi de katılım işlemini ve airdrop kampanyalarını nasıl bulacağımızı anlatayım. Zaten icodunyasi.com olarak sizlere güncel airdrop kampanyalarını sunuyorum. Günlük olarak sitemi ziyaret ederek güncel airdrop kampanyalarından haberdar olabilirsiniz. 

Şimdi de katılım şartlarına geçeyim. Airdrop kampanyaları için genellikle şunlar lazımdır;
  • Erc-20 uyumlu Ethreum cüzdan adresi
  • E-mail adresi
  • Facebook hesabı
  • Twitter hesabı
  • Telegram hesabı
  • Reddit hesabı
  • İnstgram hesabı
  • Medium hesabı
  • Youtube hesabı 
  • Slack hesabı 
Tabi ki de tüm airdrop kampanyalarında bu hesaplardan işlem yapmanız gerekmez. Genel olarak telegram gruplarına katılmanız, Facebook sayfalarını beğenmeniz ya da Twitter adreslerini takip etmeniz gibi işlemleri sizden yapmanız istenir. Bazı durumlarda diğer hesaplarınız gerekli olabilir.
Siz yinede bu hesaplara sahip olmanızı tavsiye ederim. Özellikle telegram, e-mail, Ethereum adresi, Twitter ve Facebook hesapları açın.

Sonuç olarak bu hesaplara sahip olduktan sonra zaten sitemde sizlere paylaştığım airdrop kampanyalarına nasıl katılacağınız konusunda detaylı bilgiyi veriyorum. Zaten bir müddet sonra katılım işlemini yapmak oldukça basit bir işlem olacaktır.

Airdrop Kampanyaları Kazançlı mı?


Şimdide gelelim airdrop kampanyalarının kazançlı olup olmadığı sorusunun cevap vermeye...
Öncelikle airdrop kampanyaları çok kazançlı desek ya da hiç kazanç sağlayamazsınız desek yanlış olur. Airdrop kampanyaları bazen çok kazançlı olabilirken bazen ise çok cüzi miktarlarda kazanç elde etmenize sebebiyet verebilir. Tabi ki de piyasada bazen ödeme yapmayan airdrop kampanyaları da yer alıyor. Ancak çoğu zaman ödemeler yapılmaktadır. 

Airdrop kampanyalarında bazen 1000 USD kazanma şansınız olsa da bazen ise 0.01 USD bile elde edemeyebilirsiniz. Ancak yinede katılım çok basit olduğu için kampanyalara katılmak size hiçbir şey kaybettirmez. Ayrıca son olarak şunu da belirtmek istiyorum eğer uzun vadede verilen tokenleri bekletirseniz çok güzel rakamlar elde edebilirsiniz. 

Yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha çok kişinin bu konuda bilgi sahibi olmasına yardımcı olabilirsiniz. Hepinize bol kazançlar dilerim.