Tron Wallet (Tron Cüzdanı) Nedir ve Nasıl Açılır?Tron bilindiği gibi kripto para dünyasında yer alan bir kripto para olarak bilinmektedir. Bu para birimi Singapur ülkesinde oluşturulan ve birçok borsada işlem gördüğünü söylemek mümkündür.

Tron kripto parasının simgesi TRX olarak karşımıza çıkıyor. Peki Tron nasıl alınır ya da elimizde yer alan Tron koinini nasıl bir cüzdanda saklayabiliriz. Tabiki de birçok borsada yer alan cüzdanlarda saklanabildiği gibi güvenilir olan bir cüzdanda da TRX kripto parasını saklayabiliriz.


Tron ( TRX) Cüzdanı Nasıl Açılır?


TRX cüzdanı sadece alım satımda değil aynı zamanda bazen airdroplardan gelen TRX kripto para birimini almak içinde kullanılır. Ben sizlere bu yazımda TRONSCAN web sitesi üzerinden nasıl cüzdan açılır onu anlatacağım. Öncelikle buraya tıklyarak TRONSCAN web sitesine gidiyoruz.


  • Karşımıza böyle bir ekran çıkıyor. İşaretli olan kısma güçlü ve benzersiz bir şifre yazıyoruz. 

  • Sonraki ekranda işaretli kısımdan key store belgemizi indiriyoruz. Key store bizim hesaba giriş yapmamıza yardımcı oluyor.


  • Bir sonraki adımda sizin private key yani özel anahtarınız çıkıyor ve bunu kayıt etmeniz gerekiyor ve kimse ile paylaşmıyorsunuz.

TRX Cüzdanına Nasıl Giriş Yapılır?


Sitenin sol üst kısmından Sing in kısmından Import a wallet kısmına tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran geliyor. Buradan cüzdana iki şekilde girebiliriz. İlk yöntem de private key kısmına private key yani özel anahtarımızı girerek cüzdanımıza girebiliriz. 

İkinci yöntemde ise daha önceden indirmiş olduğumuz key store belgemizi select file kısmına yükleyerek ardından ise şifremizi girerek hesabımıza erişebiliriz. Sonuç olarak TRONSCAN web sitesinden size kendi Tron (TRX) cüzdanınızı kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz.