Bitcoin Atom
Bitcoin günlük yaşantımızın bir parçası olmuştur. Kripto para dünyasında ayrıca her geçen gün yenilikler olmaktadır. Her geçen gün yeni bir kripto para ortaya koyulmaktadır. Tabi ki de bu kripto paralar kendi amacı doğrultusunda ortaya koyuluyor. Evet, kripto para severler bu yazımda siz değerli arkadaşlara kripto para piyasasına yeni giriş yapmış ve hem yönetimi hem de yapısı ile beğenilmesi mümkün olan bir kripto paradan bahsedeceğim. Başlıkta da belirttiğim gibi yeni projenin ismi Bitcoin Atom olarak karşımıza çıkmaktadır. Bitcoin Atom yine başlıktan anlaşılacağı gibi Bitcoin’in forklanması yani çatallanması sonucu ortaya çıkan bir coin olarak biliniyor. Yazımı buraya kadar okuyan kişiler hemen bu proje hakkında detaylı bilgiyi resmi Bitcoin Atom web sitesine https://bitcoinatom.io/ bu bağlantı sayesinde erişim sağlayabilir. Ben yazımda sizlere Bitcoin Atom konusunda önemli olan noktalardan bahsedeceğim. Hemen bir sonraki başlığa geçelim.

Bitcoin Atom Nedir? Ne İşe Yarar?

Bitcoin Atom denilince akla ilk olarak tabi ki maddenin en küçük yapı taşı olan atomlar gelmektedir. Zaten yapısı itibariyle birazda atomların değiş tokuşu ile bağlantılı olduğunu dolaylı yoldan söyleyebiliriz. Bitcoin Atom’un temel hedefi değiş tokuş adı verdiğimiz Exchange işlemlerini hızlı bir şekilde yerine getirmek için oluşturulmuş bir kripto para projesidir. Bitcoin Atom gemi isimli bir alanda yer alıyor ve yatırımcı olarak bilinen kişilerin dijital yani kripto varlıklarını alış ya da satış yaparken daha güvenilir ve hızlı bir şekilde yapması için kullanıma sunulmuştur. Ayrıca merak edenler için şunu da söylemeden geçmek doğru olmaz, Bitcoin Atom herhangi bir merkeze bağlı değildir. Yani Bitcoin Atom merkezsiz bir kripto para projesidir. Bitcoin Atom’un temel hedefinden daha önce bahsetmiştik. Bu amacı sayesinde birçok kripto para piyasası kullanıcısının ilgisini çekecek gibi duruyor. Hem dijital varlıkları alırken hem de satar iken sizlere Bitcoin Atom’un kolaylık sağlaması oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Bitcoin Atom geleceği parlaktır. Peki bunu neye dayanarak söylüyorsun diyorsanız hemen cevap vereyim. Bitcoin Atom dünyada binlerce kullanıcısı olan borsalar ile partnerlik anlaşması yapmıştır. Okex ve Yobit örnek verebileceğim önemli borsalar arasında yer alıyor. Bilindiği gibi borsalarda oldukça fazla Exchange yani değiş tokuş olmaktadır. Bu işlemleri Bitcoin Atom sayesinde yaparak daha güvenilir bir alış ya da satış işlemi gerçekleştirmek mümkündür. Şöyle bir sorunda bahsederek yazıma devam edeyim. Bilindiği Exchange işlemlerinde bazı aracılar olarak adlandırdığımız durumlar mevcuttur. Bu da işlemlerin biraz daha aleyhimize olmasına sebebiyet verir. Ancak Bitcoin Atom sayesinde herhangi bir aracı olmadan işlemleri yapmak mümkündür. Bitcoin Atom yine alış ya da satış işlemleri yani takas işlemleri sırasında sizlere çok küçük işlem ücretleri sayesinde takas yapmanıza yardımcı olmaktadır. Bu da size fayda sağlayacak ve Bitcoin Atom’u daha fazla kullanmanız için önemli bir etken olarak söylenebilir.
Bitcoin Atom takas işlemlerinin içeriği nedir birazda size ondan bahsedeyim. Bitcoin Atom kendine özel HTLC ağı mevcuttur. Yine kendine özgü HTLC API’si sayesinde yapmış olduğunuz takas işlemlerini hem hızlı hem güvenilir hem aracı olmadan hem de ekonomik işlem ücretleri sayesinde yapmanıza yardımcı olmaktadır.
Takas işlemleri sırasında Atomlar yer değiştirme yapmaktadır. Yapılan bu yer değiştirmeye özel isim olarak atomların çaprazlanması denmektedir. Sonuç olarak Bitcoin Atom aracısız bir şekilde işlem yapmanıza öncelik veriyor ve zincirli bloklar arasında daha kısa sürede etkileşim olmaktadır.
Bitcoin Atom’un belli başlı yararlarının olduğunu sizlere söylemem doğru olacaktır. Bu faydalardan bahsedelim hemen.

  • Bitcoin Atom sayesinde daha yüksek derecelerde olan güzel bir ticaret platformu olacaktır.
  • Ticaret anlayışı olarak söylenen ilişkiler daha iyi seviyelerde olacaktır.
  • İşlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşecek olması Bitcoin Atom’un önemli bir faydasıdır.
  • Yine Bitcoin Atom’un önemli bir faydası da elinde BTC bulunduran kişilere bonus vermesidir. Yani böylelikle elinizdeki BTC miktarı kadar Bitcoin Atom sizlere hediye edilecektir.
  • İşlemlerin çok düşük işlem ücretleri sayesinde yapılması yine önemli bir faydasıdır.
  • Son olarak Bitcoin Atom alış veriş sırasında gizliliğe önem vermesi çok önemli bir fayda olarak söylemek mümkündür.

Bitcoin Atom İCO Detayları Nelerdir?

Bitcoin Atom BCA kısaltması ile biliniyor ve İCO başlangıç tarihi 11 Aralık 2017 olarak biliniyor. İCO bitişi ise 30 Ocak 2018 olarak belirlenmiş. Piyasada toplam olarak üretimi yapılan BCA miktarı 21 000 000 olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin Atom hakkında detaylı bilgiye aşağıda vereceğim iletişim araçları sayesinde ulaşabilirsiniz.
My BTC Address : 1LB5cg3q6aSMsiiHoK4fpzagh5MFVcZPTK