Ethereum Cüzdanı (ETH Wallet) Nasıl Oluşturulur?


Bilindiği gibi kripto para dünyasında en fazla tercih edilen kripto paralar arasında ETH'de bulunmaktadır. Peki ETH cüzdanı nasıl oluşturulur? Bu sorunun cevabını yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Evet! Birçok borsada ETH adresleriniz mevcuttur. Ancak Airdrop gibi kampanyalara katılırken ERC-20 alt yapısına sahip ETH adresleri isteniyor. Bundan dolayı ETH cüzdanı oluşturmak için bu standarta uyan bir site bulmanız ve cüzdanı edinmeniz gerekiyor.


ETH Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?  1. ERC-20 tabanlı cüzdanı oluşturmak için öncelikle MYETHERWALLET adresine gitmeniz lazımdır.                                                                                                                                           
  2. Sitenin sol üst kısmında yer alan "New Wallet" sekmesine tıklıyoruz. Karşımıza çıkan bölümde "Enter A password" yazısının altına bir adet şifre giriyor ve "Creat New Wallet" butonuna basıyoruz. 
  3. Sonraki adımda karşımıza çıkan kısımdaki "Download Keystore File" seçeneğine tıklıyoruz ve dosyanın indirimi yapılmaktadır. Bu dosya sizin ETH cüzdan adresini ve private keyinizi içermektedir. Bu yüzden kimse ile paylaşmayın ve iyi bir şekilde muhafaza edin.
  4. Dosyamızı indirdikten sonra aynı sekmede yer alan "I understand. Continue" butonuna basıyoruz. 
  5. Yeni açılan bölümde sizlerin Private keyinizin olduğu bölüm çıkmaktadır. Bu şifreyi bir yere not edin. Kaydettikten sonra alt kısımda "Save your Address" kısmına tıklıyoruz. 
  6. Bir sonraki adımda ise karşımıza çıkan sekmede "Private key" kısmına tıklıyoruz ve yan tarafta çıkan kısma size bir önceki adımda verilen 42 karaktere sahip Private keyi giriyor ve hemen alt kısımda yer alan "Unlock" kısmına tıklıyoruz ve cüzdanımız açılmış oluyor.   

Cüzdana Sonra Giriş Nasıl Yapılır?


Cüzdanınız hemen açık durmayacağından dolayı sonraki zamanlarda giriş yapmanız için çok basit 1-2 adımdan geçmeniz gerekiyor.

Öncelikle siteye girdikten sonra üst menüde yer alan  "Wiew Wallet İnfo" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra sol kısımda yer alan private key kısmına tıklıyoruz ve sonra sağ kısımda private key kutucuğuna şifremizi giriyoruz. Sonrasında ise alt kısımda "Unlock" butonuna tıklayarak cüzdanınıza girş yapabilirsiniz.