Persona: İCO
Kripto para dünyasında her geçen gün bir proje ortaya çıkıyor. Ben bu yazımda siz değerli İCO sevenlere güzel aynı zamanda ilginç bir projeden bahsedeceğim. Projemizin ismi Persona başlıkta da belirttiğim gibi. Persona içeriğinden kısaca bahsetmek gerekirse kimlik yönetimi işlemini en güncel veri koruma yönetmenliklerine uygun olacak şekilde çözüm sunmak olarak söylenebilir. Proje kısa açıklama sunduğumda bile hepinizin az da olsa ilgisini çektiğini düşünüyorum. Eğer projenin detaylı incelemesini yapmak ve katılmak istiyorsanız hemen adresine giderek resmi web siteye https://persona.im/ gidebilirsiniz.

Persona sayesinde ne gibi yenilikler olacak ondan bahsedelim. Persona projesi dahilinde kişilerin verilerin güncel halini alması için çok kısa bir zaman gerekir ve böylelikle zaman yönünden avantaj sağlamak mümkündür. Ayrıca bu sayede hizmet sağlayıcı kişi ya da kurumlar kişilerin en güncel halini almış verilerine ulaşım sağlamış olur. Bu durum herkes için oldukça fazla önem arz eden ve faydası olan bir durumdur. Hatta bu konuda belkide en çok sevinecek kişiler İCO projelerine katılım sağlayacak kişiler olacağı kesindir. Çünkü birçok İCO projesi katılım şartları arasında güncel kimlik verilerin istenmesi de yer almaktadır.

Persona projesi aslında dünya üzerinde geniş kitlelere hitap edecek bir yapısı bulunmaktadır. Bakıldığında örnek olarak hukümetlerin bu sistemi sistemlerine entegre etmesi hem hızlı bilgi akışını sağlar hem de maliyet konusunda devletlere büyük bir avantaj sağlar. Son cümlede anlattığım ile projenin önemini kavramak daha da kolay olduğunu söyleyebilirim. İleri ki zamanlarda Persona projesinin başarılı olacağını düşünüyorum. Çünkü insanların böyle bir sisteme ihtiyacı var.

Persona projesi teknoloji anlamında Blockchain altyapısını tercih etmektedir. Ayrıca sistem içerinde 51 delege olduğunu ve bundan dolayıda düğüm ve işlem sayısına destek olmak için bu sistem kullanılıyor.

Persona yönetimi ayrıca 1 Milyon üzeri kullanıcısı olursa delege artırma konusunda değişimler yapabileceğini söyleyebilirim. Bu sayıda projenin daha fazla başarılı olması sağlanacaktır.

Persona Özellikleri Nelerdir?

Persona başta güvenlik olmak üzere birçok özelliği mevcuttur. Baktığımızda Blockchain teknolojisini kullanması verilerin güvenilir bir ortamda saklandığının göstergesidir.

Persona kimlik bilgilerini saklamanın yanında sosyal medya verileri ya da daha birçok kişisel verileri saklamak için geçerli bir proje olarak söyleyebiliriz. Ayrıca proje içerisinde yer alan kişisel bilgileri kendi kararınıza göre kaldırabilirsiniz. Buda projenin önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

Persona genel anlamda sizin işinize yarayacak güvenilir bir platformdur. Bu konuda hem sistemin kendi güvenliğini hem de sizin güvenliğiniz için her türlü koruma sistemini devreye soktuğunu belirtmek istiyorum.

Persona Token Bilgileri


Proje kapsamında üretimi yapılan token miktarı 100 Milyon adettir. Token sembolü ise PRS olarak belirlenmiştir. 1 PRS satışı ise şu anda 0.2 USD olarak belirlenmiştir.

Token satışı 15 Aralık 2017 itibariyle başlamış ve halen devam etmektedir. Token satış işlemi ise 24 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir. Projeye katılım sağlayacak kişilere ise token dağıtımı 30 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır. Sizde projeye katılarak bu geleceği parlak projeye destek olabilir ve avantajlı bir durumda olabilirsiniz. Persona İletişim Bilgileri


Website: https://persona.im/
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2656017.0
Whitepaper: https://persona.im/documents/whitepaper-v1.pdf
Twitter: https://twitter.com/PersonaIam
Facebook: https://www.facebook.com/personablockchain
Telegram: https://t.me/personablockchain
Medium: https://medium.com/@persona
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/personablockchain/
My Bitcointalk Profile (yns1903):https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435
My ETH Address: 0x480464712A7ca409480c01c463e5838314275b72