Citizen Finance: NFT Tabanlı FPS Oyun Platformu

 


Merhaba İCO Dünyası takipçileri bugün sizlere yeni bir platformdan bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi blokchain teknolojisi piyasada oldukça fazla önem arz etmektedir. Birçok platformda blokchain teknolojisi kullanılmaya başlanmıştır. Bunlar arasında yine oyun platformları da yerini almaya başlamıştır. Bugün sizlere anlatacak olduğum platform yine blokchain teknolojisini kullanmaya başlayan bir NFT tabanlı FPS oyun platformu olan Citizen Finance olarak söyleyebilirim. Peki Citizen Finance Nedir? Citizen Finance özellikleri ve uygulamaları nelerdir? Tüm bu soruların cevabını inceleme yazımda sizler ile paylaşacağım.


Citizen Finance Nedir? 

Citizen Finance, NFT desteğine sahip blok zincir tabanlı bir FPS oyunudur. Tabiki de bu platform içerisinde sadece oyun oynamak değil ekstra birkaç platform daha yer almaktadır. Citizen Finance oyunu NFT ile buluşan ve Meta City adı verilen bölgede fethedilen bölgelere seyahat ederken aynı zamanda hayatta kalmak için savaşılan, oyun içi varlıklar ile sığınak inşa edilebilen , düşmanlar ile savaşarak Meta City'de fethedilen yerleri geri almak en önemli temel amaçtır diyebiliriz. NFT desteği olması platformu ön plana çıkarmaktadır. 

Citizen Finance Oyunu Özellikleri

Bir Fps oyunu olan Citizen Finance daha öncede belirttiğim gibi NFT desteği mevcuttur. Bundan dolayı oyun içi varlıklar birincil mağazadan sınırlı sayıda üretilen oyun içi varlıkları alabiliyor. Ancak istediğiniz oyun içi varlık o anda pazar yerinde satışta değilse ya diğer oyun içi varlıkları almanız gerekiyor ya da eğer o ürüne sahip olan kişi ikincil mağazada satışa sunarsa istediğiniz ürünü oradan temin edebilirsiniz. 

Bu platform oyun içi varlıkların tam kontrolünü varlığa sahip olan kişiye sağlamaktadır. Oyunda daha iyi yere sahip olmak ve oyunda daha iyi savaşa bilmeniz için nadir bulunan oyun içi varlıkları satın almak oldukça mantılıdır. 

Citizen Finance ayrıca oyun severleri düşündüğü için oyun içi parasal teşviklerde sunmaktadır. Oyuncular daha iyi oyuna motive olabilmesi için çeşitli parasal teşvikler vardır. Citizen Finance Meta City oyununun para birimi olan 1 Meta değeri 0.01 $ olacaktır. Böylelikle ne kadar çok oyun oynarsanız o kadar çok meta para birimi kazanırsınız ve gerçek paraya dönüştürebilirsiniz. 

Citizen Finance oyunu aynı zamanda bir Battlefield oyunudur ve multiplayer desteği sunacaktır. Bu yüzden isterseniz bu aksiyon dolu oyunu arkadaşlarınız ile beraber oynayarak hem eğlenip hem de para kazanabilirsiniz. 

Citizen Finance Oyun İçi Varlıkları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Citizen Finance içerisinde alınan ya da kazanılan oyun içi varlıklarını 4 farklı şekilde kullanabilirsiniz. Bunlardan ilki Meta City oyununda kullanabilirsiniz. Böylelikle oyunda daha iyi bir konum elde edebilirsiniz. 

İkinci kullanım durumu ise ticarettir. Oyun içi varlıklarınızı isterseniz oluşturulmuş olan ikincil pazarda diğer kripto para birimleri ile takas edebilme imkanınız yer almaktadır. 

Üçüncü kullanım durumu ise stake yöntemidir. Dilerseniz oyun içi varlıklarınızı merkezi olmayan havuzlarda stake ederek platformun yönetim ve fayda tokeni olan CIPHI token kazanmak için kullanabilirsiniz. 

Son ve dördüncü kullanım durumu ise teminat kısmıdır. Burada oyun içi varlıklarınızı platform içerisinde oluşturulmuş olan ödünç alma ve verme platformunda teminat olarak göstererek fon ödünç alabilirsiniz. 

Citizen Finance Uygulamaları Nelerdir?

Citizen Finance üzerinde 4 adet uygulama mevcuttur. Bunlar; 

Citizen Meta City 

Citizen Meta City, bu oyunun geçtiği uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Burada Meta City'de fethedilen bölgelere seyahat edebilir ve burada sığınak inşa edebilir aynı zamanda burada uzaylılar ile savaşarak aksiyon dolu bir macera yaşayabilirsiniz. 


Citizen Santa FePlatformun bir diğer uygulaması olan Citizen Santa Fe merkezinde oyun içi varlık bulunan merkezi olmayan bir stake etme ve borç verme platformu olarak karşımıza çıkıyor. Bu platformda düşük işlem maliyeti ve hızlı işlem garantisi mevcuttur. Ayrıca Binance Akıllı Zincir olan BSC ağı üzerinde çalışma göstermektedir. 


Citizen CifiPowa

Citizen CifiPowa platformu ise kullanıcıların görüntüleri ve profesyonel tasarımlarını NFT tabanlı dijital sanata dönüştürmek için kullanılan bir web aracı olarak karşımıza çıkıyor. Yine bu platformda Binance Akıllı Zincir üzerinde çalışma gösteriyor.


Citizen CifiPowa X

Citizen CifiPowa X , uygulaması üzerinde ise nft tabanlı sanat eserlerini sürükleyici bir deneyim sağlamanızı amaçlayan bir genişletilmiş gerçeklik tabanlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. 

Ayrıca Citizen Finance Platformuna daha fazla uygulama yakın zamanda eklenecektir. 

Citizen Finance Oyunu Hangi Platformlarda Oynanabilir?


Citizen Finance oyunu Steam üzerinde indirilerek bilgisayar üzerinden oynanabilirken aynı zamanda mobil oyun severleri de düşünen Citizen Finance hem IOS hemde Android uygulmasını Play Store ve App Store üzerinde kullanıcılara sunacaktır. 

Citizen Finance Token ve Token Satışı Bilgileri 


Token İsmi: CIPHI 
Token Sembolü: CIFI 
Token Türü : BSC (Bep-20)
Ondalık: 18 
Token Tipi: Yönetim ve Fayda
Toplam Arz: 500.000 CIFI 


Token Dağılımı;
Toplam arzda yer alan 500 bin adet CIFI tokenin %88'lik kısmı madencilik için ayrılmıştır. Önsatış için %10'luk bir kısım ayrılırken likidite için %1 , takım için %10, airdrop ve bounty için %1 lik bir kısım ayrılmıştır. Şuanda ön satış için herhangi bir durum söz konusu değildir. İlerleyen zamanlarda ön satış ile ilgili detaylar verilecektir. 

Likidite için ayrılan 25000 CIFI 6 ay kilitli kalacaktır.  Yine takım için ayrılan 50.000 adet CIFI ilk başta %10'luk kısmının kildi açılırken geriye kalan 45 bin adet CIFI token 12 ay kilitli kalacaktır. Daha sonrasında ise her ay %5 lik kısmının kilidi açılacaktır. 

Citizen Finance Yol Haritası 
Citizen Finance İletişim Bilgileri 
Article Author İnfo:
  • Bitcointalk Username: yns1903
  • Bitcointalk Profile URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435
  • ETH (BEP20 - BSC - Bianance Smart chain) WALLET: 0x480464712A7ca409480c01c463e5838314275b72