Midlink: Blockchain Tabanlı Elektronik Öğrenme PlatformuSevgili okurlarım bu yazımda sizlere yine önemli bir platformdan bahsedeceğim. Bu platformun ismi Midlink olarak karşımıza çıkıyor. Yazımda bu projenin sadece önemli taraflarını anlatacağım. Bundan dolayı detaylı bilgi almak isteyen kişiler resmi Midlink web sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirler.

Öncelikle eğitim ve öğrenme tüm insanlar için önemli bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği insanlar hayatının belli bir zamanını eğitimi ve öğrenimi harcamaktadır. Örneğin üniversite öğrenimi genellikle 4 ile 6 yıl arasında olmaktadır. Bu da uzun bir zaman olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca yüksek öğrenim için insanlar bazen başka şehirlerde ya da ülkelerde yaşamak zorunda kalabiliyor. Hatta öğrenim sürecinde maddi anlamda da yüksek miktarlar ödeme zorunda kalınabiliyor.

Ayrıca çoğu zaman alınan eğitimin kalitesi de oldukça düşük olabiliyor. Günümüz yüzyılında elektronik öğrenme üzerinde bazı çalışmalar yapılsa da hala istenilen seviyede değildir. Hatta bilgilerin kolay anlaşılması ve hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin isteklerini karşılamak için geliştirilmiş herhangi bir uygulama ya da platform mevcut değildir. Genel anlamda öğrenim ve elektronik öğrenme de karşılaşılan maliyet, zaman ve verimlilik konusunda ki sorunları aşmak için yeni bir proje ortaya atılmıştır. Bu sorunlara çözüm için tam da istenilen platform Midlink olarak karşımıza çıkmaktadır.

Midlink Nedir ve Nasıl Çalışır?


Midlink platformu Blockchain teknolojisini kullanarak oluşturulan bir elektronik öğrenme platformu olarak belirlenmiştir. Bu platform elektronik öğrenmede yeni bir standart oluşturmak amacı ile proje haline getirilmiş bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Midlink platformu Blokchain tabanlı olduğu için oldukça güvenilirdir. Ayrıca bu platformun kullanımı oldukça basittir. Bu sayede kullanıcılar kolay bir şekilde istedikleri bilgilere rahatça ulaşabilecek ve bu bilgiler doğru bir şekilde onlara sunulacaktır.

Bu platformda herkes katılımcı olabiliyor. Ayrıca hizmet sunmak isteyen kişilerde herhangi bir alanda video ya da doküman ile belli bir ücret karşılığında bu hizmeti verebiliyor. Ödemeler herhangi bir para birimi ile yapılabilir. Ancak eğer Midlink platformunun kendi tokeni olan ML token ile ödeme yapanlara bonus sunulmaktadır.

Midlink Yol Haritası


Midlink Takımı


Midlink ICO ve Token Bilgileri


Midlink platformunda ödeme de kullanılmak için yerli bir token üretilmiştir. Ayrıca Midlink token satışında özel satış ve ön satış sona ermiştir. Şimdi ise genel kamu satışı dönemidir.

ICO ve token ayrıntıları;

  • Token ismi: Midlink
  • Token sembolü: ML
  • Token tipi: Erc-20
  • Toplam token sayısı: 20 700 000 ML
  • ICO'da satışa sunulan token sayısı: 5 000 000 ML
  • ICO 24 Şubat tarihinde başlamış ve 24 Mart 2018 tarihinde sona erecektir. 
  • 1 ETH, 1000 ML tokene eş değerdir. 
  • Softcap: 2000 ETH (ulaşıldı)
  • Hardcap: 10000 ETH
  • Şu anda 2223 ETH yatırım yapılmıştır.


Genel anlamda Midlink platformu öğrenim alanında olduğu için çok fazla kullanımı olacağı ön görülüyor. Sizde bu platform da yerinizi almak için ICO satışına katılabilirsiniz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgiyi aşağıdaki iletişim bağlantılarından öğrenebilirsiniz.

Midlink İletişim Bilgileri

Website: http://mindlink.co/
Whitepaper: http://mindlink.co/whitepaper_tr
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2885446
Twitter: https://twitter.com/mindlinkio
Facebook: https://www.facebook.com/MindLinkIO
Telegram: https://t.me/joinchat/Cskt7w9f53XapxutJ0EJlg

My Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435