Lunes Platform


Sevgili okurlarım bilindiği gibi kripto para platformunda her gün yeni bir proje ortaya koyulmaktadır. Bu yazımda sizlere yeni bir proje olan Lunes platformundan bahsedeceğim. Lunes platformun oldukça ilginç bir proje olduğunu baştan söylemek istiyorum.

Lunes Nedir?

Öncelikle biraz blockchain teknolojinden bahsedeyim. Günümüzün en önemli teknolojik gelişmelerinden biri şüphesiz blockchain teknolojidir. Bakıldığında bu teknoloji hem kripto paraların ortaya koyulmasında hem de ticari anlamda önem kazanmasında büyük rol oynamış ve oynamaya devam etmektedir.

Genel anlamda belge kaydetmek ya da doğrulamak aynı zamanda ödeme yapmak mümkün olmaktadır. Tabi ki de burada hızlı ödeme protokolünün ve kurumsal benimsemenin sahip olduğu yetenekler Lunes dünyasının ana içeriğini oluşturmaktadır.

Lunes platformu kripto para dünyasının içindeki tüm para birimlerini tüm bireylere kaynak açma gibi önemli bir özelliği yer almaktadır. İster kripto para dünyasına yeni giriş yapan bir kullanıcı olun isterseniz de bu alanda uzman olun Lunes platformu size çok kolay aynı zamanda pratik bir tasarım sunduğu gözleniyor. Lunes platformu ayrıca kullanıcılara çeşitli servislerde sunmaktadır. Bu servisleri sunarken blockchain teknolojisinden Lunes platformu destek almaktadır.

Lunes Platformunun Sunduğu Servisler Nelerdir?

Lunes platformu sizlere 8 farklı servis sunacaktır. Bu servislerin oldukça güvenilir ve kullanışlı olacağını belirtmek istiyorum.

1-Token Üretme Servisi

Kısaca bu servisten bahsetmek gerekirse kişiler blockchain teknolojisini kullanarak token üretebilecekler. Aynı zamanda bu servis esnek yapısı ve kripto proje sermayesinin artırılması konusunda da sizlere fayda sağlayacaktır.

2-Lunes Trust Servisi

Bu servise bakacak olursak kişiler dijital imzalarını kullanarak sözleşme kayıtları oluşturma imkanı olacaktır. Ayrıca kişiler sistemin içinde yer alan blockchain teknolojisi sayesinde kimlik doğrulama işlemi başlatma imkanını lunes platformunda bulabileceği gözleniyor.

3-Akıllı Sözleşmelere Servisi 

Bu servis sayesinde iki kişi herhangi bir üçüncü birey olmadan akıllı sözleşme oluşturma imkanını Lunes platformu üzerinde bulabilecektir.

4- Hibrit Cüzdan Servisi

Lunes platformunun en önemli servislerinden biri şüphesiz hibrit cüzdan servisi olacaktır. Bu cüzdan içerisinde sadece Lunes tokenleri değil aynı zamanda Ethereum ya da Bitcoin gibi önemli kripto paraları da saklama imkanı bulacaksınız.

5-Payment Gateway Servisi

Bu servis sayesinde insanlar ya da kurumlar ister kredi kartı yoluyla isterlerse de kripto para birimleri ile ödemelerini gerçekleştirebilecektir.

6-Lunes Market Servisi

Adından da anlaşılacağı gibi burada Lunes platform kullanıcıları isterlerse Lunes tokenlerini isterlerse de ETH ya da BTC gibi para birimlerini platform içinde oluşturulmuş borsa da alabilecek ya da satabilecektir.

7-Başlangıç Noktası Servisi 

Burada bireyler token oluşturma fikri ortaya koyar ve İCO yapma gibi düşünceleri varsa burada Lunes platformun sunduğu servis sizlere yardımcı olacaktır. Genel anlamda bu servis kullanıcıların beğeneceği güzel bir servistir.

8-Lunes Ön Ödemeli Kart Servisi

Lunes platformunun kullanıcılara sunduğu son servis ön ödemeli kart servisidir. Bu kart sayesinde kişiler Lunes platformuna kolayca BTC ya da diğer kripto para birimlerini yükleyebilecek.

Lunes Yol Haritası 

Lunes Takımı 
Lunes takımı birbirinden önemli ve uzman kişilerden oluşmaktadır. Proje takımındaki kişiler ve görevleri şöyledir:

Lunes İCO ve Token Bilgileri

Proje token satışı dönemi 4 farklı bölüme ayrılmıştır. Token satışları 2 adet Pre-İCO ve 2 adet İCO döneminden oluşuyor. Ayrıca Lunes tokenin sembolü LNS olarak belirlenmiştir.


  • 1.Pre-İCO döneminde 10 milyon LNS token satışa sunulurken 1 LNS tokenin fiyatı 0.01 USD olarak belirlenmiştir. Ayrıca LNS token alımı yapan kişilere %30 bonus LNS token verilirken bir yatırımcı en fazla 30 bin LNS token alımı yapabilecektir.
  • 2.Pre-İCO kapsamında 100 milyon LNS token satışa sunulacakken 1 LNS tokenin satın alım fiyatı 0.08 USD olarak belirlenmiştir. Bu dönemde yatırım yapan kişiler için %20 oranında bonus sunulurken bir yatırımcı en çok 5 milyon LNS tokenin sahibi olabilecektir. 
  • 1.İCO döneminde ise 200 milyon LNS token satışa sunulacakken 1 LNS tokenin alım ücreti 0.15 USD olacaktır. Bu dönemde yatırım yapacak bireyler için %10 bonus fırsatı yer alırken bir yatırımcı en fazla 8 milyon LNS token alabilecektir.
  • 2.İCO döneminde 164 milyon LNS token satışa konulacaktır ve 1 LNS token için kişiler 0.30 USD ödemesi gerekiyor. 2.İCO döneminde kişilere %5 bonus imkanı sunuluyor ve kişiler en çok 10 milyon LNS token alabilecektir. 
Proje kapsamında toplam 600 milyon LNS token üretilmiştir. Toplam 474 milyon LNS token Pre-İCO ve İCO dönemi için ayrılmıştır. Satış sonunda satılmayan LNS tokenler yok edilecektir. Ayrıca LNS token satışları 25 Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır.


Projenin gerçekleşmesi için en az 10,91 milyon USD gerekmektedir ve Hardcap sınırı ise  87,3 milyon olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lunes İletişim Bilgileri

Websitesi: https://lunes.io/
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2856766.0
Whitepaper: https://lunes.io/Lunes-Whitepaper_EN.pdf
Twitter: https://twitter.com/lunesPlatform
Telegram: https://t.me/LunesPlatformEN
Facebook: https://www.facebook.com/lunesplatform/

My Bitcointalk Profile (yns1903): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435