Kepler: AI ve Robotik Teknoloji EkosistemiMerhaba değerli arkadaşlarım sizlere bugün hem çok önemli hem de güzel bir projeden bahsetmek istiyorum. Projemizin ismi Kepler... Kepler hakkında önemli noktaları yazımda sizlere aktaracağım. Eğer daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bu adres sayesinde resmi Kepler web sitesine ulaşabilirsiniz.

Günümüz yüzyılında belki de en önemli iki teknoloji şüphesiz internet ve Blockchain teknoloji olarak söylemek mümkündür. Bu iki teknolojiyi insanlar çok değişik alanlara entegre etmiş ve ortaya devrim niteliğinde birçok önemli proje çıkmıştır. Tabi ki de bu teknolojilerin yanında gelişmesi olağan olan ve birçok insanın uğraştığı teknolojilerden biri de robotik teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor.

Robotik teknolojine son yıllarda oldukça fazla ilgi artmıştır. ve bu alanda yapılan yatırım miktarları da oldukça fazladır. Geleceğin teknolojik atılımları arasında yer alan robotik teknolojinin değişik bir boyuta taşımak isteyen projenin ismi ise yazımda da belirteceğim üzere Kepler projesidir.

Kepler Projesi Nedir? 

Kepler projesi Blockchain teknolojisini de kullanarak ortaya koyulacak bir teknolojik ana ağ ajansıdır. Oluşturulan ağ sistemi ise yatırımcılar tarafından hem kontrol edilirken hem de yönetilecektir. Kepler projesi robotik teknoloji ve robotik ile ilgili alanlar üzerine bir pazar platformu oluşturacaktır. Bu pazar hem merkezsiz bir şekilde oluşturulurken aynı zamanda şeffaf bir yapısıda yer alacaktır.


Kepler bir projesi oluşturulan tokenler tarafından desteklenecektir. Böylelikle bu alanda yapılacak olan çalışmalarda kullanılacak olan ekipmanlar ve malzemeleri tokenler destekleyerek likidetisi sağlanmış olacaktır. Kepler pazar platformu kısa sürede daha da büyüyeceği ön görülüyor. Kepler platformu robotik alanda çalışma yapanlara özgür bir şekilde çalışma yapmalarına olanak sağlarken böylelikle çalışma yapanlar insan geleceğini daha iyi bir şekilde tasarlayacaktır.

Kepler Teknolojiler Platformu Nedir?

Kepler Universe platformu oluşması sayesinde bilimsel alanlarda daha çok çalışma yapmaya olanak sağlayacaktır. Böylelikle yenilikçi bir ekosistem ortaya koyulacaktır. Bu platform sayesinde dünya üzerinde hem robotik alanında hem AI alanında yürütecek oldukları projelerini Kepler Universe platformuna yükleyerek finansal desteğin yanında teknik desteği de kolay bir şekilde alabilecektir.


Neden Kepler?

Kepler projesi öyle boş bir proje değildir. Süslü web sitesi ve teknik incelemeden daha fazlası Kepler projesi içerisinde yer alıyor. Kepler kuruluşu şu anda alfa aşamasında olan ortak ürünü MIA'yı üretmiştir. MIA blockchain tabanlı olarak üretimi yapılmış ve insan tipi bir robot olarak söylemek mümkündür.

MIA insan tipi robot insana benzer yetenekleri olan ve herhangi birinin desteğine ihtiyaç duymadan kendi kendini yönetebilen bir robottur. Günlük aktiviteleri kolayca yapabilmektedir. Ayrıca sözlü komutlara da MIA uymaktadır.

Genel anlamda Kepler projesi robotik ve AI alanında önemli gelişmelere olanak tanıyacaktır.

Kepler Takımı


Kepler Yol Haritası

Kepler İCO ve Token Bilgileri

Kepler projesi için üretimi yapılan token Erc-20 tabanlı olarak üretilmiştir. Bu token projenin en önemli unsurlarından biridir.

Token sembolü: KEP
Kabul edilen para birimleri: ETH ve BTC
1 KEP = 1.25 USD
Toplam üretilen token miktarı: 257 000 000 KEP

Topluluk binası token miktarı: 1 500 000 KEP ( %50 bonus )

Pre-ICO'da satışa sunulacak token miktarı: 5 000 000 KEP ( %30 bonus )
Pre-ICO Mart 2018'de başlayacaktır.

ICO'da satışa sunulacak token miktarı: 250 500 000 KEP
ICO Nisan 2018'de başlayacaktır ve ICO satışları 4 aşamaya ayrılmıştır.

ICO aşamaları şöyledir:

  • 1.aşama satışa sunulacak token miktarı: 11 500 000 KEP ( %15 bonus)
  • 2.aşama satışa sunulacak token miktarı: 16 500 000 KEP ( %10 bonus)
  • 3.aşama satışa sunulacak token miktarı:  21 000 000 KEP ( %5 bonus)
  • Final aşaması satışa sunulacak token miktarı: 201 500 000 KEP ( %0 bonus)


Kepler İletişim Bilgileri

Website: https://keplertek.org/
Whitepaper: https://keplertek.org/Whitepaper.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2839512.0
Twitter: https://twitter.com/KeplerTek
Telegram: https://t.me/KeplerTechnologies
Facebook: https://www.facebook.com/Keplertek/

My Bitcointalk Profile ( yns1903 ): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435
My Ethereum Address: 0x480464712A7ca409480c01c463e5838314275b72