ETCETERA: İCO


Merhaba sevgili kripto para severler son günlerde birçok kripto projesi ortaya çıkmaktadır. Bu yazımda siz değerli okurlarıma güzel bir proje Etcetera projesinden bahsedeceğim.

Etcetera Nedir?

Etcetera projesi uluslararası alanda hem kripto para meraklısı olan hem de bu konuda inananlardan oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Projenin temel amacına göz atacak olursak dünya üzerinde yaşayan her insan için kullanabilecek bir kripto para birimi oluşturmak olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi insanlar kripto paraları günlük hayatta pek fazla kullanamıyor ancak bu proje sayesinde kripto paraları hayatımıza entegre etmek daha kolay hale gelecektir.Proje dahilinde çeşitli kartlar oluşturulacak ve bu kartlardan ilk ikisi tabi ki de BTC yani bitcoin diğeri ise ETH yani ethereum kartı olacaktır. İnsanlar bu kartlar sayesinde herhangi bir mağazaya ya da süpermarkete giderek bu karta sahip olabilecek. Daha sonrasında ise içine Bitcoin, Ethereum ya da projenin kripto para birimini yükleyerek alışveriş yapabilecek. Aslında düşünüldüğünde kredi kartı kullanımına benziyor. Tabi ki de insanlar bu proje dahilinde kripto paraların içeriğini ve kullanımını daha iyi bir şekilde anlayacaktır.

Etcetera Platformundaki Kartlar Nelerdir?

Etcetera projesi kapsamında üç farklı kart üretimi yapılacaktır. Bu kartlar Bitcoin kartı, Ethereum kartı ve projenin kendi kartı olan Etcetera kartıdır.

Aslında her kart birbiri ile aynı işlevi görse de içine yüklenecek olan ve ödeme sırasında kullanılacak olan kripto para birimi farklıdır. Öncelikle Bitcoin kartına bakacak olursak üzerinde QR kodu ve cüzdan adresi yer alıyor. İnsanlar kartın içine Bitcoin yüklerken dilerlerse QR kodu taratıyor ya da cüzdan adresine gönderim yapmaktadır. Tabi ki de sadece gerçek mağazalarda değil online mağazalarda da bu kart sayesinde alışveriş yapılabilecektir.Diğer kartlar olan hem Ethereum kartı hem de Etcetera kartı aynı işlevi görüyor. Aslında Ethereum kartı ile Etcetera kartının yapısı ve içeriği aynıdır. Çünkü Etcetera tokenleri Ethereum tabanlı olarak üretimi yapılmıştır. Ancak Ethereum kartına Ethereum yüklenirken Etcetera kartına Etcetera tokenleri yüklenerek kullanılacaktır.
 


Ethereum kartına bakıldığında Ethereu tabanlı olarak üretimi yapılan tüm kripto para birimlerini destekleyecektir. Bu da Ethereum kartının önemli bir özelliğinin olduğunun göstergesidir. Ayrıca kartların güvenilir olması ve şık yapısı da dikkatleri üzerine çekmektedir.


Etcetera API Özellikleri Nelerdir?

Etcetera API'si bu projenin kalbi olduğunu söylemek istiyorum. Kişiler alışveriş sırasında bir nevi yazar kasaya benzeyen API sistemi yüklü cihazlara kartı taratarak alışverişi tamamlayabilecektir. Ayrıca işlemler taranma işleminin ardından birkaç saniye içerisinde onay alacak ve ödeme yapılan mağazanın kripto para cüzdanına aktarılacaktır. Hızlı ve güvenilir bir API olması projenin önemini artırmaktadır.

Etcetera Mobil Uygulaması Nasıldır?

Etcetera kullanıcılara mobil uygulama sunacaktır. Bu mobil uygulama sayesinde çevrim dışı da alışveriş yapılabilirken aynı zamanda kripto para alım ve satımıda yapılabilecektir. Yine buradan kendi kartlarına kripto para transferi yapabilecektir. Dilerlerse kullanmak istemedikleri kripto paraları başka kripto paralara ya da nakit paralara dönüştürerek banka hesaplarına aktarabileceklerdir. Mobil uygulama basit ve kullanışlı bir yapıya sahip olacaktır.

Etherceta Yol Haritası

Etherceta İCO ve Token Bilgileri 

İCO Tarihleri: 1 Şubat 2018 - 15 Mart 2018
Token İsmi: Etcera
Token Sembolü: ERA
Toplam Üretilen Token Miktarı: 30.000.000 ERA
1 ERA Token Fiyatı: 1 USD

Token Dağılımı Şöyledir;


  • Satış İçin Sunulan Token Miktarı: 27.000.000 ERA
  • Proje Ekibi İçin Ayrılan Token Miktarı: 750.000 ERA
  • Proje Paydaşları İçin Ayrılan Token Miktarı: 500.000 ERA
  • Bounty Ödülleri İçin Ayrılan Token Miktarı: 750.000 ERA
  • Proje İşletme Rezervi İçin Ayrılan Token Miktarı: 1.000.000 ERA
Fon Dağıtımı Şöyledir:

Ayrıca proje İCO'su satış için sunulan tüm tokenlerin satılması sonucunda sona erecektir. Eğer İCO bitiş tarihine kadar satışa sunulan tokenler satılmaz ise bu tokenler yakılacaktır. Daha sonrasında herhangi bir token üretimi olmayacaktır. İCO'ya katılmak isteyen kişiler ERC-20 tabanlı bir Ethereum cüzdanı alarak resmi Etherceta sitesine üye olarak ERA token satın alabilirler. Satın alınan ERA tokenler en geç 30 gün içerisinde Ethereum cüzdanlarına gönderilecektir.

Etherceta İletişim Bilgileri

Websitesi: https://etcetera.ltd/
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2691131.0/
Whitepaper: https://etcetera.ltd/assets/wp/etcetera-whitepaper-en.pdf
Twitter: https://twitter.com/EtceteraCards
Facebook: https://www.facebook.com/etcetera.ltd/
Telegram: https://t.me/etcetera_cards
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/etcetera-cards/

My Bitcointalk Profile (yns1903): https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435
My ETH Address: 0x480464712A7ca409480c01c463e5838314275b72