CoinMetro: İCO


Kripto para dünyasına olan ilginin zaman ilerledikçe artış sağladığını belirterek yazıma başlamak istiyorum. İlgi bu kadar fazla olunca kripto paralara yatırım yapan kişilerin sayısında da büyük bir artış söz konusudur. Her ne kadar kripto paralara olan ilgi fazla olsa da yatırımcıların en fazla tedirgin olduğu konulardan biri kripto paraları değiştirebilmeleri için bu konuda hizmet sunan güvenliği yüksek bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi merkezi kripto para değişim platformların da hem komisyon ücretlerinde yüksek durumlar hem işlem sürelerinin yavaşlığı hem de düşük güvenlik seviyesi gibi çeşitli durumların olması yatımcıları bir hayli üzdüğü gözleniyor.

Günümüzün en büyük buluşları içinde blockchain alt yapısı olduğunu belirtmek mümkündür. Blockchain teknolojisi güvenliği daha iyi yerlere getirmek için kullanılabilecek önemli bir teknoloji olduğunu söylemek lazımdır. Blok zinciri sayesinde üst düzey bir güvenlik söz konusudur. Kısaca blockchain teknolojisi gerek özel anahtar sistemi gerekse kimlik doğrulama işlemi sayesinde sizlere güvenlik konusunda güzel bir durum sağlamaktadır.

CoinMetro Nedir?


Şimdi de gelelim asıl konumuz olan CoinMetro projesine... CoinMetro projesi nedir sorusuna cevap vererek konumuza başlayalım. CoinMetro kripto para ticaretini yapabilmek için oluşturulmuş bir ticaret platformu olarak söyleyebiliriz. CoinMetro hem tam hem de destekleyici yapısı sayesinde kullanıcılara bir finansal platform sunduğu gözleniyor. Ayrıca CoinMetro hem yeni kullanıcılara hem de bu alanda ki deneyimli kişilere yardımcı hizmetler sağladığı bilinmektedir. CoinMetro ekosistemi kullanıcılara hem portföy yönetimini profesyonel bir şekilde yapmak için hem de yeni İCO'lara yatırım yapma konusunda kişilere yardımcı olabileceğini söylemek mümkündür.

CoinMetro projesinde görevli kişilere kripto para piyasasına getirmek istediği konsept oldukça yararlıdır. Zaten proje takımı alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Zaten takım bireyleri kripto para dünyasında önemli adımlar atmıştır. Ancak önceki zamanlar da kripto varlıklar bu kadar bilinmediğinden dolayı ön plana çıkmak çok kolay olmamıştır.

CoinMetro Misyonu Nedir?


CoinMetro platformunun ilgi çekmesinde ki önemli özelliklerinden biri müşteri odaklı bir yapısının olması olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bu platform kripto para piyasasında ki karşılaşılan sorunların çözümünde kullanıcılara yardımcı olacağını şimdiden belirtmek gerekiyor.

Yukarıda belirtiğim durumlar sayesinde kripto para dünyasına yeni giriş yapmış kişiler bu kullanıcı odaklı ve yardımcı desteği sayesinde ilk kripto varlıklarının sahibi olabilecektir. Ayrıca alanında uzman kripto para tüccarları da yeni entegre edilmiş özellikler sayesinde bu ekosistem de hızlı, güvenilir aynı esnek bir yapı ile işlem yapabilme özgürlüğü bulacaklar.

CoinMetro projesi ayrıca hem yeni hem de kripto para dünyasının gelişiminde etkili olacak güzel bir konsept getirecek önemli projelerinin bulunduğu gözleniyor. Bunlardan biri Tokenize Asset Management ya da kısaca TAM projesidir. Türkçe anlamı ile Tokenize Varlık Yönetimi olarak söylemek mümkündür. TAM, projesi CoinMetro projesinin oluşturmuş olduğu ve herhangi bir benzeri olmayan önemli bir konsept olduğunu belirtmek lazımdır. Bu konsept profesyonel aktif yöneticilerin yatırımcılara token satışlarını uygun bir fiyattan satmayı amaçlamaktadır. Böylelikle alanında uzman tüccarlar daha uygun fiyata token satın alabilecektir.

CoinMetro projesinin diğer önemli bir projesi de Exchanged Traded Crypto Fund yani ETCF projesidir. Bu yapının Türkçe karşılığı Takas Edilen Kripto Fonu olarak söylemek mümkündür. ETCF'nin amacı ise tek tık ile kişilerin kripto varlıklarına erişmesi olarak söyleyebiliriz.

CoinMetro platformu kredi sisteminin entegre edildiği bir platform olarak söylemek mümkündür. Kredi platformu sayesinde hem borç alma hem de borç verme işlemi olacaktır. Kişiler ETH, LTC ve BTC karşılığında borç alabilme imkanı bulacaktır. Bu da önemli bir durumdur.

CoinMetro Takımı

Yazımda da bahsettiğim gibi CoinMetro takımı alanında uzman kişilerden oluşmaktadır. Proje takımı ve görevleri şöyledir:

CoinMetro İCO ve Token Bilgileri

CoinMetro Erc-20 standartına uygun şekilde COIN isminde kendi dijital varlığını üretmiştir.

COIN tokenin sembolü ise XCM olarak belirlenmiştir. Toplam oluşturulan token miktarı ise 500 Milyon olarak karşımıza çıkıyor.

Token dağılımı;
  • Token Satış yoluyla % 50
  • Danışmanlara % 2.5
  • Likidite % 20
  • CoinMetro Takımı ve Hissedarlar % 10
  • Topluluk Hediyeleri % 7.5
  • Genel satış öncesi % 10

Şuana kadar ön satış ve flash satışlar sonucunda satılan token sayısı 86,407,401 XCM'dir.
Ana token satışı ise 21 Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır.

CoinMetro İletişim Bilgileri