DRIFE: Merkezsiz Navigasyon Uygulaması


Blockchain bilindiği üzere günümüzde en fazla ilgi çeken ve kullanılan teknolojiler arasında yer almaktadır. Blockchain alt yapısının kullanım alanı oldukça geniş olduğu için birçok proje için kullanıldığını görmek mümkündür. Tabi genelde belli başlı kategorilerde Blockchain teknolojisi kullanılsa da günümüzde farklı kategorilerde de denendiğini söylemek gerekiyor. Örneğin bugün sizlere tanıtacağım DRIFE uygulaması da Blockchain teknolojini kullanmak üzere oluşturulan bir projedir.

DRIFE projesini kısaca tanılamak gerekirse merkezi olmayan bir navigasyon uygulaması olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi günümüzde pek çok navigasyon uygulaması mevcuttur. Ancak bu uygulamaların kullanıcılara yeteri kadar faydalı olduğunu söylemek pek mümkün değildir. İşte tamda bu sorunlara çözüm üretmek için üretilen ve ortaya çıkarılan projenin ismi DRIFE olarak karşımıza çıkıyor.

DRIFE Ekosistemi Nedir ve Nasıl Çalışır?


DRIFE ekosistemi içerisinde 4 farklı topluluk yer almaktadır. Bunlar sürücüler, biniciler, geliştiriciler ve yatırımcılar olarak karşımıza çıkıyor. • Sürücüler
DRIFE platformunun önemli bir topluluğu olan sürücüler oldukça kazançlı bir yapıya sahip olacaktır. Çünkü bazı platformlarda yolcular ödenecek ücretlerin belli bir kısmını aracılara öderken DRIFE platformu sayesinde ücretin tamamını sürücülere ödeyeceğini söylemek gerekiyor. Peki ücretler nasıl ödenecek ve hangi para birimi kullanılacak? Yolcular sürücülere ücreti ödemek için hem gerçek para birimini kullanabilecek hem de DRIFE token aracılığıyla ücreti ödeme imkanı bulacaktır. Hızlı ve güvenli yoldan ücretleri ödeme imkanı sağlanacaktır.

 • Yolcular (Biniciler)
DRIFE ekosisteminin önemli bir diğer topluluğu da yolcular olarak karşımıza çıkıyor. DRIFE platformunda yolcuların önemli bir avantaja sahip olduğunu söylemek gerekir. Çünkü yolcular ödeme yaparken eğer DRIFE tokeni kullanırsa özel aynı zamanda avantajlı indirimlerden faydalandığını söylemek gerekiyor. Ayrıca yolcular saygılı ve doğru davranışları yolculuk sırasında gösterirse ekstra DRIFE tokende alabileceklerdir. Bir diğer DRIFE token kazanç sağlama yöntemi ise platform hakkında yapılacak olan pozitif geri bildirimler olarak biliniyor.

 • Geliştiriciler
DRIFE platformu her ne kadar mükemmel bir yapıya sahip olduğunu söylemek doğru olsa da olabilecek hata ya da açıkların giderilmesi konusunda yardımcı olacak geliştiricilere de yardımları sonucunda belli başlı teşvik ödül dağıtımı olacağını bildirmek mümkündür.

 • Yatırımcılar
DRIFE sisteminin son topluluğu olarak karşımıza yatırımcılar çıkmaktadır. Yatırımcılar DRIFE tokeni elinde tuttuğu müddetçe ve borsada işlem yaptığı sürece çeşitli avantajlardan ve ödüllerden faydalanacaktır. Tokenlerin yatırımcıların elinde daha fazla tutulması için airdrop benzeri çeşitli etkinlikler yapılacaktır. Böylelikle DRIFE token değeri her zaman korunacaktır.


DRIFE Ekosisteminin Farklılıkları Nelerdir?


DRIFE ekosistemine benzer birçok platform olduğunu söylemek lazımdır. Ancak bu platformunu diğerlerinden ayıran aynı zamanda farklı kılan birkaç önemli özelliği bulunuyor. Peki bu özellikleri nelerdir?

 • Komisyon Yok
Diğer platformlarda komisyon oranı belli bir yüzde de bulunurken DRIFE platformunda sıfır komisyon özelliği yer alıyor ve böylelikle yolcunun ödediği ücretin hepsi hiçbir kesinti olmadan sürücüye aktarılıyor. Böylelikle sürücülerin daha kazançlı çıktığı bir uygulama ortaya çıkıyor.

 • Demokratik Yönetim Anlayışı
Merkezi olan ekosistemlerde demokratik anlayış bulunmazken bu platformda birçok kararın verilmesinde ekosistemde yer alan kullanıcıların önemli bir rolü bulunuyor.
 • Güvenlik
DRIFE platformununda yer alan tüm toplulukların güvenliği üst düzey seviyede sağlanacaktır. Böylelikle kullanıcıların platforma olan ilgisi oldukça fazla olacaktır ve herhangi bir tedirginlik durumu ortaya çıkmayacaktır.

DRIFE Takımı
DRIFE Yol Haritası


DRIFE ICO Ve Token Bilgileri


 • Token İsmi: DRIFE
 • Token Sembolü: DRF
 • ICO Token Tipi: ERC-20 (Ethereum)
 • Blockchain Tipi: EOS
 • Toplam Token Sayısı: 325.000.000 DRF
 • Satışa Sunulan Token Sayısı: 162.500.000 DRF
 • 1 DRF Fiyatı: 0.25 USD
 • Kabul Edilen Para Birimleri: ETH ve BTC
 • Softcap: 32.500.000 DRF
 • Hardcap: 162.500.000 DRF

 • Ön Satış
 1. Bonus Miktarı: %20
 2. Satılacak Token Miktarı: 32.500.000 DRF
 3. Başlangıç Tarihi: 25 Şubat 2019
 • ICO Satış 1

 1. Bonus Miktarı: %15
 2. Satılacak Token Miktarı: 65.000.000 DRF
 3. Başlangıç Tarihi: 10 Mart 2019
 • ICO Satış 2
 1. Bonus Miktarı: %10
 2. Satılacak Token Miktarı: 65.000.000 DRF
 3. Başlangıç Tarihi: 10 Nisan 2019
Token Dağılımı


DRIFE İletişim Bilgileri

Son olarak geleceği parlak olan bu projeye katılmak için whitelist'e katılmanız ve KYC onay işlemi yapmanız gerekmektedir. Sizde bu projede yer alarak avantajlı fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Proje hakkında daha fazla bilgi almak için aşağıda vereceğim iletişim bilgilerinden yararlanabilirsiniz.Yazar Bilgileri

Bitcointalk Username: yns1903
Bountysuite Username: icodunyasi