Blok: Blockchain Tabanlı İş Bulma Platformu


Sevgili takipçilerim bilindiği gibi günümüz yüzyılında kripto paralara olan ilgi artış sağlamıştır. Özellikle son yıllarda kripto para projelerinde önemli bir artış olmuştur. Bu yazımda sizlere yine kripto para projesi olan Blok platformundan bahsedeceğim.

Bilindiği gibi Blockchain teknolojisi son yılların en popüler teknolojisi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle kripto para projelerinin güvenilir ve şeffaf bir yapıya sahip olmasında Blockchain teknolojisinin büyük rolü bulunuyor. Bu yazımda sizlere anlatacağım Blok projesinin de Blockchain tabanlı olduğunu belirtmek istiyorum.

Blok Nedir ve Nasıl Çalışır?


Günümüzde iş verenler ve iş arayanlar arasında iletişimde sıkıntılar olduğundan dolayı hem iş veren işçi bulmakta hem de iş arayanlar iş bulmada büyük sorun yaşamaktadır. İşte bu sebepten dolayı Blok platformu hem iş veren hem de iş arayan arasındaki iletişimi sağlamak için Blockchain tabanlı karşımıza çıkan bir platformudur. Blok platformu sayesinde iş arayanlar ile iş verenler arasında hızlı bir şekilde yani zamandan tasarruf sağlanarak bağlantı sağlanacaktır.


Şimdi de Blok platformunun nasıl çalıştığından bahsedelim. Blok platformu üzerinde iş ve iş veren yani şirketler olmak üzere iki farklı sınıf yer alıyor. Burada ilk olarak iş veren belli bir alanda işi Blok platformuna ekliyor. Daha sonrasında ise iş arayan birey kendine uygun işi platform üzerinde arayarak buluyor.

İş arayan işi bulduktan sonra ise iş veren ile iletişime geçerek ücret, çalışma saati gibi konularda görüşme yaparak anlaşma sağlandıktan sonra akıllı sözleşme oluşturuluyor. Bu platform sayesinde de hızlı bir biçimde işlemler gerçekleşiyor.

Blok platformu aynı zamanda birçok konuda işçi ve iş verenlere fayda sağlar. İlk olarak Blok platformu sayesinde işçi hızlı bir şekilde istediği işe ulaşabilirken aynı zamanda iş verende hızlı bir şekilde işçi bulabiliyor. Yine şeffaf yapısı ile dikkat çeken Blok platformu sayesinde ödemelerde herhangi bir sorun olmuyor.


Blok platformu güvenlik konusunda da kullanıcılarına herhangi bir sorun çıkarmıyor. Buda zaten kullanıcıların istediği önemli özelliklerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Blok Yol Haritası


Blok Takımı


Blok platformunun oluşturulmasında ve yönetilmesinde görevli olan kişiler alanında deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Bu yüzden platformunun geleceği oldukça parlak olduğunu belirtmek istiyorum. Blok proje ekibi ve görevleri şöyledir;


Blok ICO ve Token Bilgileri 


Blok platformu üzerinde kullanılmak üzere yeni bir token ortaya çıkarılmıştır. Bu tokenin sembolü BLO  olarak belirlenmiştir. BLO  tokenler platfrom üzerinde iş verenlerin işçilere iş sonunda ödeme yapması için kullanılacaktır. BLO tokenleri başka kripto paralara çevirme imkanı da yer almaktadır.


Token ve ICO ayrıntıları:


  • Token sembolü: BLO
  • Toplam üretilecek token sayısı: 360 000 000 BLO
  • Satışa sunulacak token sayısı: 230 400 000 BLO
  • ICO tarihi: 10 Nisan ile 10 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. 
  • 1 ETH: 5700 BLO
  • Kabul edilen para birimleri: ETH
  • Minimum yatırım: 0.01 ETH
  • ICO'ya katılmak için Whitelist'e kayıt olmak ve KYC onayından geçmek gerekiyor. 
  • ICO'ya ABD ve Çin vatandaşları katılamayacaktır. Genel olarak Blok platformu iş ekonomisinde devrim niteliğinde bir tasarım ile piyasaya sunulacaktır. Platformun kaliteli güvenilir yapısı aynı zamanda şeffaf olması sebebiyle oldukça gelişimi mümkündür. Zaten alanında uzman kişiler proje takımı içerisinde yer aldığından dolayı platform oldukça fazla tercih edilecektir. Sizde bu geleceği parlak projeye yatırım yapmak için gerekli şartları yerine getirebilirsiniz. Ayrıca proje hakkında ve token satışı hakkında detaylı bilgiyi aşağıdaki vereceğim iletişim bağlantıları sayesinde öğrenebilirsiniz. Özellikle telegram grupları üzerinde sizlere gerekli bilgileri güzel bir şekilde aktarmaktadır.

Blok İletişim Bilgileri


Website: https://blok.network/
Whitepaper: http://blok.network/assets/blok-whitepaper.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2943013.0
Telegram Duyuru Kanalı: https://t.me/bloknetwork
Telegram Sohbet Grubu: https://t.me/blokcommunity
Twitter: https://twitter.com/bloknetwork
Facebook: https://www.facebook.com/blokcommunity/
Medium: https://medium.com/@blok.network

My Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1381435