Puregold: ICOSevgili okurlarım yeniden güzel bir kripto para projesi hakkında sizlere bilgiler aktarmak istiyorum. Projemizin ismi Puregold olarak karşımıza çıkıyor. Puregold hakkında vereceğim bilgiler sadece projenin önemli kısımları olacağından detaylı bilgiye resmi web sitesi üzerinden erişebilirsiniz. Puregold resmi web sitesine bu adresi kullanarak ulaşabilirsiniz.


Öncelikle Puregold isminden de anlaşılacağı gibi altın ile alakalı bir projedir. Bilindiği gibi eski zamanlardan beri her insan için altın en önemli ve en değerli varlıklar arasında yer alıyor. Bu yüzden bu projenin geleceğinin parlak olduğunu baştan belirtmek istiyorum.

Puregold Hakkında

Puregold katma değerli altın ve gümüş varlıklarının satılması için bundan 8 yıl önce yani 2010 yılında kurulmuş olan bir e-ticaret sitesi olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca satımı yapılan gümüş ve altın varlıklarını kendi fabrikasında üretmektedir. Puregold Singapur ülkesinin en önemli ve gelişmiş firmaları arasında kendine yer bulmayı başarmıştır ve alanında oldukça beğeni toplamaktadır.


Puregold firması ayrıca hem normal altın satışında hem de e-ticaret plaformun da yaptığı satışları hem yurt içi hem de küresel anlamda yapmaktadır.

Puregold firmasının bu projedeki amacı ise altın destekli olarak bir kripto para ödeme ağı sağlamaktır.

Puregold Platformu

Puregold iki farklı dijital tokenin üretimini yapmıştır. Bu tokenler PGG ve PGT olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle PGG dijital tokeninden bahsetmek gerekirse bu tokenin fiyatı 1 gram altının fiyatı ile eş değer olacaktır. Yani 1 PGG sahibi iseniz aynı zamanda 1 gram altın sahibi olduğunuza söyleyebiliriz.

Puregold projesi dahilinde güzel bir platform kurulacak ve bu platform tüm kritik bileşenleri destekleme özelliğine sahip olacaktır. Bu platform içinde hem PGG hem de PGT tokenleri saklamak için kullanıcılara PG hesapları özel olarak sunulacaktır.

Ayrıca bu platformun amaçları arasında tüccarların ödeme olarak PG kartlarını kabul etmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Şunu da belirtmek istiyorum proje dahilinde çeşitli merkezlerde 7 gün 24 saat işlem yapılabilen DM yani altın dağıtma makineleri konulacaktır. Son olarak ise PG hesaplarındaki tokenleri online ve mobil alanlarda kullanmak için gerekli lisans ve işlemler yapılmaktadır.


Puregold Ethereum altyapısını kullanmakta ve gerekli avantajlarından en iyi şekilde yararlanmaktadır. Bilindiği gibi blockchain teknolojosi denetlenebilimek ve tutarlılık açısından aynı zamanda güçlü akıllı sözleşme sistemi sayesinde oldukça fazla tercih ediliyor ve Puregold firması da bunu kullanmaktadır. İstikrar konusunda da Ethereum başarılı bir sistem olduğunu belirtmek istiyorum.

Puregold Hedef Piyasası Nedir?

Hedef piyasa içinde üç farklı grup yer almaktadır. İlk sınıfa bakacak olursak karşımıza kripto para biri tüccarları çıkıyor ve görevleri ise PGG tokenleri üzerinde koruyucu görev olarak söyleyebiliriz.

İkinci sınıfa gelecek olursa bunlar standart katılımcılar olarak biliniyor. Bu sınıftakiler ise PGT tokenlerini dilerlerse ETH ya da BTC gibi diğer kripto varlıkları ile takas edebilecektir.

Son olarak ise E-ticaret ve serbest meslek sahibi kişiler üçüncü sınıf olarak söylemek mümkündür.

Puregold Yol Haritası

Puregold Proje TakımıPGT Token ve Puregold ICO Bilgileri

PGT token olutşurulan ticaret platformunda işlem ücretlerinde kullanılacak bir token olarak Puregold tarafından üretilen bir hizmet programı tokeni olarak karşımıza çıkıyor.

PGT tokeni kişiler alım, satım ya da tüccarlara ödeme yaparken kullanabileceklerdir. Ayrıca token sahipleri belli bir oran dahilinde PGT tokenlerini PGG ile değiştirme imkanı bulunuyor. Şunu da belirtmek istiyorum Puregold firması duruma göre elinde PGT bulunduran kişileri belli bir PGG ile ödüllendirebilir.

Toplam üretilen PGT token sayısı: 50.000.000 PGT
ICO tarihi: 15 Ocak 2018 ile 14 Mart 2018 arasında yapılacaktır ve şu anda satışlar devam ediyor.
Kabul edilen para birimi: ETH
1 ETH = 700 PGT
Minimum yatırım miktarı 0.1 ETH olarak belirlenirken maksimum yatırım için herhangi bir sınır belirlenmemiştir.
Ayrıca üretilen tokenden başka PGT token üretimi yapılmayacaktır.
Softcap miktarı: 10.000.000 PGT
Şuana kadar 5.22 USD yatırım yapılmıştır.

Yatırım yapacaklar için şu tarihler arasında bazı bonuslar belirlenmiştir.

  • 15 Ocak ile 28 Ocak 2018 arasında %15 bonus veriliyor.
  • 29 Ocak ile 11 Şubat 2018 arasında %10 bonus veriliyor.
  • 12 Şubat ile 25 Şubat 2018 arasında %5 bonus veriliyor.
  • 26 Şuba ile 14 Mart 2018 arasında token alanlar için herhangi bir bonus uygulaması bulunmuyor.


Sonuç olarak ICO döneminde yatırım yapmanızı öneririm. Çünkü proje geleceği parlak ve proje ekibi alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.


Puregold İletişim Bilgileri